04-12-2016 14:58:10 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Horsens Open Vinter 2016

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1101491Gustav Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening200/12    200/14    400/26
2104499Emil Kjærsgaard Jørgensen10-282 Jelling fS Skydning199/08    200/06    399/14
3109541Mads Dupont10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening200/09    199/11    399/20

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1123669Maja Pedersen10-005 Ousted Tåning Skytteforening198/10    198/07    396/17

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1123924Lærke De Boer Lybker10-127 Brande Skytteforening183/01    180/00    363/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1127847Gustav Bjerre Vind10-001 Horsens Skyttekreds184/07    182/02    366/09
2M0002Majse Lybker10-127 Brande Skytteforening176/00    171/00    347/00
3121550Viktor Lysdahl10-423 Tørring Idrætsforening172/00    164/00    336/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
120564Silas Højfeldt Kildehøj10-456 Vejle Skytteforening198/05    200/13    398/18
2101490Christoffer Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening197/10    200/06    397/16
392310Mikala Lund10-001 Horsens Skyttekreds194/06    196/05    390/11
4105857Magnus Præstegård10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening196/05    193/04    389/09
5120958Philip Nordahl Grand10-001 Horsens Skyttekreds194/06    192/04    386/10
6123092Bastian Rosborg Jacobsen10-423 Tørring Idrætsforening192/04    170/02    362/06
7116747Sabrina Andersen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening169/00    178/00    347/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
188618Anders Kurt Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning187/00    188/02    375/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
120905Steen Skallebæk10-001 Horsens Skyttekreds191/00    188/03    379/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
117311Anders Secher10-437 Ullerup Skytteforening186/01    180/01    366/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
134585Vagn Koch10-423 Tørring Idrætsforening181/01    183/00    364/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
133816Knud Andersen10-282 Jelling fS Skydning198/09    197/09    395/18
290904Kurt Christiansen10-001 Horsens Skyttekreds197/06    196/10    393/16

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
120326Flemming Mikkelsen10-005 Ousted Tåning Skytteforening197/05    195/03    392/08
296287Karsten Knudsen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening192/03    197/02    389/05
320331Dan Lauersen10-005 Ousted Tåning Skytteforening192/04    194/06    386/10
434671Bent Jessen10-423 Tørring Idrætsforening194/05    190/01    384/06
588934Willy Wegner10-001 Horsens Skyttekreds189/03    185/02    374/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
175424Lissy Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF188/04    185/00    373/04
286067Gurli Nøhr10-001 Horsens Skyttekreds167/00    172/00    339/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
135001Jan Ryholl10-456 Vejle Skytteforening199/07    200/14    399/21
2120513Michael Jens Gram Jakobsen10-456 Vejle Skytteforening198/11    199/10    397/21
3115942Jens Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening197/09    198/09    395/18

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1123925Christina V. Lybker Madsen10-127 Brande Skytteforening196/05    197/04    393/09

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
1123096Martin Lysdahl10-423 Tørring Idrætsforening196/06    195/06    391/12
2123926Jens V. Lybker Madsen10-127 Brande Skytteforening186/00    186/00    372/00
3116793Bo D. Andersen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening183/00    184/01    367/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1101491Gustav Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening200/12
2109541Mads Dupont10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening200/09
3104499Emil Kjærsgaard Jørgensen10-282 Jelling fS Skydning199/08

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1123669Maja Pedersen10-005 Ousted Tåning Skytteforening198/10

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1115551Liam Conner10-001 Horsens Skyttekreds187/03
2123924Lærke De Boer Lybker10-127 Brande Skytteforening183/01
3116744Emma O´Hagan10-001 Horsens Skyttekreds181/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1127847Gustav Bjerre Vind10-001 Horsens Skyttekreds184/07
2M0002Majse Lybker10-127 Brande Skytteforening176/00
3121550Viktor Lysdahl10-423 Tørring Idrætsforening172/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
120564Silas Højfeldt Kildehøj10-456 Vejle Skytteforening198/05
2101490Christoffer Røjkjær10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening197/10
3105857Magnus Præstegård10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening196/05
4120958Philip Nordahl Grand10-001 Horsens Skyttekreds194/06
492310Mikala Lund10-001 Horsens Skyttekreds194/06
6123092Bastian Rosborg Jacobsen10-423 Tørring Idrætsforening192/04
7116747Sabrina Andersen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening169/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
188618Anders Kurt Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning187/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
120905Steen Skallebæk10-001 Horsens Skyttekreds191/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
117311Anders Secher10-437 Ullerup Skytteforening186/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
134585Vagn Koch10-423 Tørring Idrætsforening181/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
133816Knud Andersen10-282 Jelling fS Skydning198/09
290904Kurt Christiansen10-001 Horsens Skyttekreds197/06
333812Lis Andersen10-282 Jelling fS Skydning197/05
420861Vagn Åge Jørgensen10-002 Honum og Omegns Skytteforening197/02
521256Einar Højsgård10-002 Honum og Omegns Skytteforening194/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
120326Flemming Mikkelsen10-005 Ousted Tåning Skytteforening197/05
233414Tove Secher10-437 Ullerup Skytteforening196/01
382533Jørgen Ulrik10-001 Horsens Skyttekreds194/06
434671Bent Jessen10-423 Tørring Idrætsforening194/05
520331Dan Lauersen10-005 Ousted Tåning Skytteforening192/04
696287Karsten Knudsen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening192/03
788934Willy Wegner10-001 Horsens Skyttekreds189/03
834700Else Marie Nielsen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening189/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
175424Lissy Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF188/04
286067Gurli Nøhr10-001 Horsens Skyttekreds167/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
135001Jan Ryholl10-456 Vejle Skytteforening199/07
2120513Michael Jens Gram Jakobsen10-456 Vejle Skytteforening198/11
3115942Jens Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening197/09

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1123925Christina V. Lybker Madsen10-127 Brande Skytteforening196/05

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
1123096Martin Lysdahl10-423 Tørring Idrætsforening196/06
2123926Jens V. Lybker Madsen10-127 Brande Skytteforening186/00
3116793Bo D. Andersen10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening183/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse FRI
1M0001Allan Bjerg10-001 Horsens Skyttekreds173/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1104499Emil Kjærsgaard Jørgensen10-282 Jelling fS Skydning199/05    200/05    399/10

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
188618Anders Kurt Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning200/01    199/02    399/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
120732Anders Kildehøj10-456 Vejle Skytteforening189/02    183/02    372/04
217311Anders Secher10-437 Ullerup Skytteforening184/00    182/00    366/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
133816Knud Andersen10-282 Jelling fS Skydning196/04    198/09    394/13
290904Kurt Christiansen10-001 Horsens Skyttekreds197/02    197/03    394/05
382533Jørgen Ulrik10-001 Horsens Skyttekreds196/02    196/05    392/07

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
135001Jan Ryholl10-456 Vejle Skytteforening200/09    200/14    400/23
2120513Michael Jens Gram Jakobsen10-456 Vejle Skytteforening200/07    199/06    399/13

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1123925Christina V. Lybker Madsen10-127 Brande Skytteforening197/05    192/01    389/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 1
1104499Emil Kjærsgaard Jørgensen10-282 Jelling fS Skydning199/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 2
196833Mathias Rasmussen10-001 Horsens Skyttekreds177/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
188618Anders Kurt Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning200/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
120732Anders Kildehøj10-456 Vejle Skytteforening189/02
217311Anders Secher10-437 Ullerup Skytteforening184/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 1
190904Kurt Christiansen10-001 Horsens Skyttekreds197/02
233816Knud Andersen10-282 Jelling fS Skydning196/04
382533Jørgen Ulrik10-001 Horsens Skyttekreds196/02
433812Lis Andersen10-282 Jelling fS Skydning195/03
520861Vagn Åge Jørgensen10-002 Honum og Omegns Skytteforening189/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
135001Jan Ryholl10-456 Vejle Skytteforening200/09
2120513Michael Jens Gram Jakobsen10-456 Vejle Skytteforening200/07

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1123925Christina V. Lybker Madsen10-127 Brande Skytteforening197/05

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 4
121124Jørgen Nøhr10-001 Horsens Skyttekreds228/77    189/62    417/139

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Senior 2 Hånd - 1
1107292Willy Friis10-134 Bredstrup-Pjedsted IF260/87    257/87    517/174

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 2 Hånd - 1
192309Søren Lund10-001 Horsens Skyttekreds273/92    268/90    541/182
2115942Jens Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening265/92    268/92    533/184
321173Jan Pedersen10-001 Horsens Skyttekreds250/86    252/83    502/169

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 2 Hånd - 2
1123694Jens Peder Jørgensen10-001 Horsens Skyttekreds274/92    272/94    546/186
221299Carsten Grann10-001 Horsens Skyttekreds267/93    263/84    530/177
3116746Heinz Fischer10-001 Horsens Skyttekreds251/75    259/84    510/159
495739Christian Stigaard10-001 Horsens Skyttekreds258/87    247/84    505/171
520987Morten Bjerremand Mortensen10-001 Horsens Skyttekreds224/74    233/81    457/155

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
120863Ulrich Bo Andersen10-001 Horsens Skyttekreds261/85

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 4
121124Jørgen Nøhr10-001 Horsens Skyttekreds228/77

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd - 1
134726Knud E. Müller10-456 Vejle Skytteforening266/85
234728Kim Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening264/83
3107292Willy Friis10-134 Bredstrup-Pjedsted IF260/87

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd - 2
120945Peter Bregenov10-001 Horsens Skyttekreds241/76
294353Torben Kramer10-001 Horsens Skyttekreds167/58

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd - 1
192309Søren Lund10-001 Horsens Skyttekreds273/92
2115942Jens Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening265/92
321173Jan Pedersen10-001 Horsens Skyttekreds250/86

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd - 2
1123694Jens Peder Jørgensen10-001 Horsens Skyttekreds274/92
221299Carsten Grann10-001 Horsens Skyttekreds267/93
395739Christian Stigaard10-001 Horsens Skyttekreds258/87
477605Helle Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening253/82
5116746Heinz Fischer10-001 Horsens Skyttekreds251/75
620987Morten Bjerremand Mortensen10-001 Horsens Skyttekreds224/74

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 1
194267Peter Jensen10-282 Jelling fS Skydning277/91    282/91    559/182

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Senior 2 Hånd
1107292Willy Friis10-134 Bredstrup-Pjedsted IF256/82    263/91    519/173

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 1
194267Peter Jensen10-282 Jelling fS Skydning277/91

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd
134726Knud E. Müller10-456 Vejle Skytteforening276/88
234728Kim Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening270/91
3107292Willy Friis10-134 Bredstrup-Pjedsted IF256/82

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd
120863Ulrich Bo Andersen10-001 Horsens Skyttekreds278/93
277605Helle Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening276/89